Pragniemy poinformować, że od 1 lutego do 1 marca trwa nabór projektów, skierowanych na popularyzację badań naukowych zrealizowanych na UW.

Konkurs mogą wziąć udział pracownicy, doktoranci oraz zespoły, którzy w latach 2019-2021 uzyskali wyniki badań naukowych. Mogą oni starać się o dofinansowanie promocji swoich wyników wśród szerokiego grona odbiorców – ogółu społeczeństwa interesującego się nauką; w tym wśród młodzieży, rodziców, nauczycieli, organizacji pozarządowych i innych spoza grona naukowego.

Przyznana kwota, do 15 000 zł na projekt, może zostać wykorzystana na przykład na:

– przygotowanie i opublikowanie artykułu w niespecjalistycznych czasopismach lub internetowych portalach naukowych;

– zorganizowanie ogólnodostępnego wykładu popularyzacyjnego;

– pokrycie kosztów dedykowanej reklamy, promującej wyniki badań w mediach;

– pokrycie kosztów uzyskania opinii na temat wyników badań od najwybitniejszych badaczy z danej dyscypliny o z prawem do ich publikowania i rozpowszechniania;

– opublikowanie wyników badań w czasopiśmie naukowym mieszczącym się w 25% najlepszych w danej dyscyplinie oraz rozpowszechnienie tego faktu w niespecjalistycznych czasopismach lub internetowych portalach naukowych.

Ogłoszenie wyników konkursu planowane jest do do 31.03.2021 r. Wnioskodawcy na rozliczenie projektu będą mieli 9 miesięcy.

Szczegółowe informacje oraz zasady przyznawania środków dostępne są na stronie IDUB:  https://inicjatywadoskonalosci.uw.edu.pl/dzialania/iii-3-2/

Biuro Obsługi Badań serdecznie zaprasza do udziału i do zgłaszania wniosków.

April 15: Film, AIDS, Activism: Culture Engagements that Move

April 9, 2024

We are pleased to invite you to a lecture in the American Studies Colloquium Series in the 2023/2024 Spring semester! This talk will look at the structures of feeling that guide notions of kinship in AIDS activist video works from the earliest years of the AIDS epidemic of the United States.

Visit our stand during the UW Open Day!

April 6, 2024

Learn about our BA and MA programs in American Studies during the University Open Day!

April 11: Pregnant with an Abject Fetus: Disruptiveness of the Patriarchal Order in “Rosemary’s Baby” and Halsey’s “If I Can’t Have Love, I Want Power”

April 6, 2024

Weird Fictions Research Group proudly invites you to the next “Weird Medicine” event! The talk will focus on the theme of the dangerous fetus in two movies on monstrous gestation – Rosemary’s Baby (1968) and Halsey’s independent movie If I Can’t Have Love, I Want Power (2021).