Ten największy samorządowy program stypendialny w Polsce skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych oraz studentów uczących się w Warszawie. Operatorem stypendiów jest Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucja kultury m.st. Warszawy.

Do 10 października warszawscy studenci mogą się ubiegać o Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.

O stypendium mogą się ubiegać uczniowie i studenci warszawskich szkół, jeśli:

• mają średnią co najmniej 3,5
  • osiągają sukcesy naukowe, sportowe, artystyczne albo angażują się w działania społeczne,
  • miesięczny dochód netto na jednego członka rodziny nie przekracza kwoty 1500 zł.

Stypendia wynoszą od 200 do 1500 zł miesięcznie.

Kandydat, który chce otrzymać stypendium, musi wypełnić wniosek dostępny na stronie formularze.centrumjp2.pl. Wydrukowany i podpisany wniosek wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć osobiście lub za pośrednictwem tradycyjnej poczty w Centrum Myśli Jana Pawła II, przy ul. Foksal 11.

Rekrutacja dla studentów kończy się 10 października 2019 r.

Szczegółowe informacje: centrumjp2.pl/stypendia

Kontakt w sprawie stypendiów:

stypendia@centrumjp2.pl

Year 2019/2020

November 14, 2019, 4:00pm; “From Warsaw to New York”

November 7, 2019

The American consul will visit American Studies Center to talk about pros and cons of work and travel program. Work and travel program allows students to take up summer jobs in the United States and thus improve their English, gain signifacant working experience and earn money on travels!

Year 2019/2020

November 14, 2019, 5:00pm; “Africa Within Haitian National Narratives”

November 7, 2019

During the lecture Jhon Picard Byron from the State University of Haiti will speak of importance of Africa in the development of Haitian nationality.

Erasmus annoucements

November 6, 2019

Due to the bilateral agreement between University of Warsaw and University of Florida, Gainesville the American Studies Center offers 1 stipend for a 2020/2021 fall or spring semester at the College of Liberal Arts and Sciences.

Po drugiej stronie MOSTu, czyli jak przebrnąć przez uniwersytecką rzekę

November 6, 2019

System Mobilności Studentów, zwany dalej Programem MOST, jest ofertą kształcenia w uniwersytetach polskich. Program MOST jest adresowany do studentów, których zainteresowania naukowe mogą być realizowane poza macierzystym uniwersytetem.

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

New Publication from Prof. Stanisław Obirek

November 4, 2019

His latest publication helps us understand the role of religion in contemporary society, as it discusses current challenges faced by the Church and it sheds new light on the system of values and opinions of Roman Catholics.