W imieniu Biura Promocji UW zapraszamy do udziału w konkursie „Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego.”

Konkurs „Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego” jest skierowany do pracowników, studentów i absolwentów UW zaangażowanych w prowadzenie własnej firmy. W ten sposób Uniwersytet chce docenić tych wszystkich, którzy tworzą innowacje, zakładają i rozwijają nowe przedsiębiorstwa oraz działają na rzecz gospodarki i społeczeństwa. Udział w konkursie wiąże się bowiem z możliwością wypromowania firmy, pokazania jej w nowym środowisku, jak i nawiązania nowych kontaktów.

Konkurs podzielony jest na kilka kategorii.

• Master of Business – przedsiębiorstwo, które osiągnęło sukces i funkcjonuje na rynku więcej niż 4 lata.
  • Start-up Roku UW – wyłącznie dla start-upów, które zostały zgłoszone do rejestracji nie później niż 31. grudnia roku poprzedzającego edycję konkursu, w której firma bierze udział i działają nie dłużej niż 5 lat.
  • Innowacja / Innowator Roku – przedsiębiorcy oferujący innowacyjne produkty lub usługi, lub stosujący nowoczesne, innowacyjne rozwiązania organizacyjne.
  • Przedsiębiorca społeczny – organizacja, która wspiera działania na rzecz społeczeństwa.

Zgłoszenia można nadsyłać do 1 marca 2021 roku.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.przedsiebiorcaroku.uw.edu.pl.

The 21st edition of the “Polityka” Scientific Awards

April 8, 2021

Applications for the competition are now open. Five young researchers might win scholarship of 15.000 PLN in the fields of humanities, science, social sciences, life sciences and technical sciences.

Dr. Franciszek Lyra
(1932 – 2021)

April 6, 2021

It is with great sadness that we have learned of the death of Dr. Franciszek Lyra, a longtime lecturer of the American Studies Center of the University of Warsaw.

Year 2020/2021

April 13: Ze wszystkich istot nadprzyrodzonych najszkodliwszy. Wilkołaki w słowiańskim folklorze

March 30, 2021

In this lecture, we will be looking at werewolves and their presence in Polish folklore. Katarzyna Bielicka will talk about the transformation process described by ethnographers, the effect of werewolves on pagan religions, and accidents when werewolves saved someone’s life.

Year 2020/2021

March 29: Customary Strangers: Double Mirroring of Otherness in Eastern-Western Vampire Narratives

March 29, 2021

The Vampire serves as a perfect embodiment of the Other of all sorts: racial, sexual, ethnic, gender and class. The main objective of this lecture is to provide a comparative description of Vampire Narratives as collective fantasies about the radical otherness.

April 15: The Heartland: Myth and History

March 28, 2021

The American heartland refers to a quintessentially all-American place: white, buffered, bunkered, isolationist, exceptionalist, and local. In this lecture, Kristin Hoganson will take the history of a seemingly local place in a seemingly local time to turn the myth of the American heartland inside out.